Registrul National de Transplant

RNT - date statistice

Date statistice la zi

Nr.
crt.
SubregistrulIn asteptareTransplantatDecedatAlte situatii *Total
1Cardiac339610420253
2Celule reproductive - EmbrioTransfer351324756033928608
3Celule stem hematopoietice7551480106962437
4Cornee263626082971
5Hepatic4398174264932175
6Os - Tendon110518323654
7Pulmon297422
8Renal32832462327726144

* - Alte situații: Incompatibil, Retras, Externat, Alte cauze.