Registrul National de Transplant

RNT - date statistice

Date statistice la zi

Nr.
crt.
SubregistrulIn asteptareTransplantatDecedatAlte situatii *Total
1Cardiac319210320246
2Celule reproductive - EmbrioTransfer317822771034126290
3Celule stem hematopoietice6891427105902311
4Cornee266596082944
5Hepatic4537764014862116
6Os - Tendon102453315573
7Pulmon576422
8Renal32452361310725988

* - Alte situații: Incompatibil, Retras, Externat, Alte cauze.