Registrul National de Transplant

RNT - date statistice

Date statistice la zi

Nr.
crt.
SubregistrulIn asteptareTransplantatDecedatAlte situatii *Total
1Cardiac3210010420256
2Celule reproductive - EmbrioTransfer375525647035129753
3Celule stem hematopoietice7971506110992512
4Cornee2566570931006
5Hepatic4478324314942204
6Os - Tendon112550324689
7Pulmon397322
8Renal33022505382716260

* - Alte situații: Incompatibil, Retras, Externat, Alte cauze.