Registrul National de Transplant

RNT - date statistice

Date statistice la zi

Nr.
crt.
SubregistrulIn asteptareTransplantatDecedatAlte situatii *Total
1Cardiac299310120243
2Celule reproductive - EmbrioTransfer310821565032524998
3Celule stem hematopoietice6631392102842241
4Cornee268588079935
5Hepatic4477653974812090
6Os - Tendon100420312535
7Pulmon576422
8Renal32222330309615922

* - Alte situații: Incompatibil, Retras, Externat, Alte cauze.