Registrul National de Transplant

RNT - date statistice

Date statistice la zi

Nr.
crt.
SubregistrulIn asteptareTransplantatDecedatAlte situatii *Total
1Cardiac6510811420307
2Celule reproductive - EmbrioTransfer564332986039339022
3Celule stem hematopoietice103118131181553117
4Cornee252103341241413
5Hepatic4839595205342496
6Os - Tendon114767334918
7Pulmon797326
8Renal36212867437797004

* - Alte situații: Incompatibil, Retras, Externat, Alte cauze.