Registrul National de Transplant

RNT - date statistice

Date statistice la zi

Nr.
crt.
SubregistrulIn asteptareTransplantatDecedatAlte situatii *Total
1Cardiac3510310620264
2Celule reproductive - EmbrioTransfer387127053036931293
3Celule stem hematopoietice83915681141152636
4Cornee2687230931084
5Hepatic4538554564952259
6Os - Tendon111598326738
7Pulmon397322
8Renal33792565386726402

* - Alte situații: Incompatibil, Retras, Externat, Alte cauze.